Pilna korekcija per trumpiau nei 10 minučių

Dėmių tikrinimas

Šviesumo tikrinimas

Atspalvių tikrinimas

Saturacijos tikrinimas

Karščio tikrinimas

Baltos tikrinimas

Check Layers

Plugin'as skirtas Photoshop, leidžiantis generuoti įvairius patikrinimo (check) layer'ius

Kiekvienas veiksmas sugeneruos grupę, kurioje bus sugeneruota dar viena Check layers grupė ir vienas arba du korekcijų (Fix) layer'iai. Check layers grupėje bus vienas arba du adjustment layer'iai, išryškinantys tai, ką nori patikrinti. Po korekcijų grupę galima slėpti. Kartais nėra ką taisyti, tokiu atveju galima slėpti visą check grupę.

Taip pat gali išbandyti nemokamą versiją be korekcijų layer'ių ir be mygtukų panelės

Pagrindinės savybės:

  • Tikrinimo layer'ių grupė sugeneruojama visada pačiame viršuje
  • Kiekviena grupė sugeneruojama su viena istorijos būsena - vienas Ctrl + Z pašalins visą patikrinimo grupę

Daugiau apie kiekvieną grupę:

Patikrinimo layer'iai

Šis veiksmas sugeneruos du patikrinimo layer'ius - "Solarize" ir "Desaturate". Abu kartu suteiks aiškiai matomas dėmes, bet kartais, paliekant matomą tik solarize layer'į, išryškins ir daugiau nepageidaujamų artefaktų.

Korekcijų layer'iai

Taip pat bus sugeneruotas valymo korekcijų layer'is. Šis layer'is bus aktyvus ir bus iš karto parinktas Spot Healing Brush įrankis.

Patikrinimo layer'iai

Bus sugeneruotas vienas šviesumo layer'is, kuris ne šiaip paverčia paveikslėlį į juodai baltą, bet perteikia suvokiamą spalvų šviesumą.

Korekcijų layer'iai

Bus sukurti du Curves Dodge&Burn redagavimo layer'iai. Abu turės luminosity blend režimą ir bus 50% matomumo, todėl lengvai galėsi pritaikyt juos savo poreikiams. Abu layer'iai iš karto paruošti apsaugoti atitinkamai tamsiausias ir šviesiausias sritis. Dodge layer'io maskė bus aktyvi ir parinktas baltas teptukas.

Patikrinimo layer'iai

Sukurs du patikrinimo layer'ius, kurie kartu išryškins tikras paveikslėlio spalvas.

Korekcijų layer'iai

Taip pat bus sukurti du korekcijų layer'iai. Hue/Saturation su spalvos blend režimu padės bendrai pakeisti spalvą pasirinktame rėžyje. Spalvos balanso layer'is puikiai tiks jį perkėlus ir prisegus (clip) prie kompozicinio layer'io, kurį redaguosi.

Patikrinimo layer'iai

Sukurs vieną selective color redagavimo layer'į paruoštą perteikti labiausiai išryškintas spalvas. Kuo šviesesnė sritis, tuo ryškesnės spalvos.

Korekcijų layer'iai

Bus sukurti ir du pataisymo layer'iai leidžiantys paryškinti spalvas arba sumažinti jų ryškumą. Abu bus su saturation blend režimu ir 50% matomumu. Ryškumo mažinimo layer'io maskė bus aktyvi ir parinkas baltas teptukas.

Patikrinimo layer'iai

Sukurs pereinančių penkių spalvų gradient map layer'į, kad būtų galima nustatyti tamsių ir šviesių atspalvių pasiskirstymą: juoda (tamsiausia) - mėlyna - rožinė - geltona - balta (šviesiausia).

Korekcijų layer'iai

Levels luminosity blend režime pataisymo layer'is parinktas šviesumo redagavimui. Dažniausiai norima, kad paveikslėlio šviesumas pasiskirstęs daugiau ar mažiau vienodai.

Patikrinimo layer'iai

Juodai baltas posterizacijos layer'is bus sukurtas atskleist šviesiais ir tamsias paveikslėlio zonas. Greičiausiai pastebimos šviesiausios zonos ir tuomet sekamas šviesus kelias.

Korekcijų layer'iai

Šviesaus kelio formavimui iš karto sukuriamas pilkas layer'is su iš karto paruoštubaltu teptuku tam atlikti.

Patikrinimo layer'iai

Levels layer'is bus sukurtas, išryškinantis nevisiškai baltą atspalvį. Kartais labai šviesios sritys gali atrodyti kaip baltos, tačiau neretai taip nebūna.

Korekcijų layer'iai

Taip pat bus sukurtas paslėptas Levels layer'is paruoštas su blend režimu išgryninantis baltą spalvą. Šis pataisymo layer'is labai naudingas, jei paveikslėlis ruošiamas spausdinimui.

* Trumpi mokomieji video bus kažkada ateityje 🙂


Kol pats paruošiu video, jei nelabai žinai kas yra Check Layers, čia mano rekomenduojami video apie tai:

Turi klausimų, pasiūlymų ar pastabų? Parašyk!